O PRZEDSZKOLU

Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Słoneczko” jest prowadzony przez mgr Elżbietę Tyczyńską, a od września 2020 przez mgr. Katarzynę Limanówkę. Jest to placówka działająca od września 2011 roku. Przedszkole mieści się w budynku wolno stojącym w Starachowicach przy ul. Górnej 10.

Składa się ono z trzech sal zabaw, szatni z imiennymi szafkami dla każdego dziecka, dwiema specjalnie przystosowanymi dla dzieci łazienkami i pokojem logopedy oraz sali integracji sensorycznej i rehabilitacji.

Sale zabaw wyposażone są w atestowane meble, stoliki i krzesła, spełniające normy zarówno polskie i europejskie. Posiadamy bogatą bazę dydaktyczną, dużo różnorodnych zabawek, sprzęt audiowizualny, komputerowy. Dużą wagę przywiązujemy do wystroju wnętrz, starając się by dzieci czuły się w nich pewnie i komfortowo. Posiadamy bezpieczny, ogrodzony, dobrze wyposażony plac zabaw.

Dnia 13 września 2011 r. Punkt Przedszkolny ” Słoneczko” został wpisany do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych.

KONKURSY I AKCJE

Dzieci biorą udział w konkursach: “Turniej Recytatorski Jednego Wiersza O Laur Majowego Motyla”, “Mini Lista Przebojów”, organizowanych na terenie miasta m.in. Przegląd Piosenki Przedszkolnej, Festiwal Taneczny “Tańczące Brzdące” – osiągając nagradzane miejsca, a także o zasięgu krajowym – XIII Edycja Akademii Misia Haribo, Konkurs “Zwierzakolubni”, “Konkurs Buliba”.

Od 2013r. Punkt przedszkolny Słoneczko jest organizatorem Międzyprzedszkolnego Konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową, w którym przedszkolaki ze Słoneczka zajmują nagradzane miejsca. Prace konkursowe wszystkich uczestników wystawiane są w Urzędzie Miasta Starachowice.

Dzieci uczestniczą w różnych akcjach: “Góra Złota”, pomoc schroniskom dla zwierząt, “Zakręcona Akcja Ty Też Możesz Pomóc” i inne.

Posiadamy certyfikaty:

 • Przedszkole Przyjazne Dzieciom nadawany przez Kapitułę Dobre Bo Polskie
 • Firma Godna Zaufania
 • Europejski Certyfikat Jakości Wychowania Przedszkolnego
 • Kubusiowi Przyjaciele Natury
 • Wychowanie przez Sztukę z Przygodą z Uśmiechem
 • Kultywowanie tradycji świątecznych wśród dzieci
 • Certyfikat Akademii Przedszkolaka za poszerzanie wśród dzieci wiedzy na temat pór roku
 • Certyfikat Europejskiej Jakości Wychowania Przedszkolnego za stosowanie najlepszych metod wychowania przedszkolnego w pakiecie „Entliczek – Pentliczek”
 • Certyfikat za udział w projekcie „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej małych dzieci, ich rodziców i wychowawców”
 • Certyfikat Wzorowej Placówki
 • „Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury”
 • „Certyfikat „Pięknie mówimy i poprawna mowę ćwiczymy”
 • Certyfikat uczestnictwa w projekcie „- Kultywowanie tradycji świątecznych wśród dzieci”
 • Certyfikat ORŁY EDUKACJI – I miejsce w mieście Starachowice – Wybór Rodziców

“Słoneczko” posiada swoje logo, stronę internetową, hymn, oraz portal internetowy INFORODZIC, dzięki któremu Rodzice na bieżąco mogą kontaktować się z Przedszkolem i uzyskiwać wszystkie ważne informacje, takżę gdy dziecko nie jest obecne w przedszkolu, możecie również znaleść nas na Facebooku.

RÓZNORODNOŚĆ ZAJĘĆ

Aby uatrakcyjnić pobyt poznajemy środowisko przyrodnicze Polski, najbliższej okolicy i inne. Dzieci w przedszkolu realizują różne projekty edukacyjne np.”Poznajemy zawody” (w ramach którego Rodzice prezentują swoje zawody) “Zabawa kolorami”, “W zdrowym ciele wesoły duch”, “Dzieci świata”. Zajęcia te dają dzieciom wiele radości ale również posiadają znaczenie edukacyjne. Prowadzimy również warsztaty kulinarne oraz zajęcia  zajęcia plastyczne, przyrodnicze, sensoryczne, logopedyczne – wszystkie wliczone w czesne. Prowadzimy również zajęcia rytmiczno – muzyczne i j. angielski.

Zapraszamy teatrzyki, ciekawych ludzi, organizujemy wycieczki. okolicznościowe uroczystości. Bierzemy udział z dużymi sukcesami we wszystkich konkursach organizowanych w mieście dla przedszkolaków.
  Pracujemy również w wakacje. Stale prezentujemy się na Facebooku.

Posiadamy także tradycję takie jak: Bal Karnawałowy, Pikniki Rodzinne, Święto Pieczonego Ziemniaka, Pasowanie na Przedszkolaka, Święto Pluszowego Misia, Spotkania Wigilijne, Mikołajki, Andrzejki, Walentynki, Powitanie Wiosny, Dzień Ziemi, Święto Flagi, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka. Odwiedzamy Straż Pożarną, Policję, Klinikę Stomatologiczną ELDENT.

Przystąpiliśmy do projektu “Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowanego do małych dzieci, ich Rodziców opiekunów i wychowawców” pod patronatem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Od 1 września 2014 do 30 czerwca 2015 realizowaliśmy projekt unijny w ramach Programu Operacyjnego Kapitału Ludzki – działanie 9.1 – Wyrównywanie szans edukacyjnych w systemie oświaty, 9.1.1 – Zmniejszanie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.